povídky ze světa HP

Svět Harryho Pottra neni dokonalý jen v toužebném přání

8.kapitola- Jsem kouzelník?

Je to krátké tak se moc omlouvám :(

Jinal pro všechny mé " fanoušky" semdá kapitola bdue opravena od Beta reada už zítra!!!

kapitola je věnována: "Jednomu člověku, kterého miluji víc než svůj život."

 

Chladně jí políbil. Chvíli se díval do Kellyných  očí pak uhnul pohledem. To neměl dělat! Neměl! A znovu neměl. Pustil jí a rázně odešel. Dívka se za ním dívala dychtivým pohledem. On  doopravdy miloval? Miloval dceru Pána Zla? Tak chladný, tak krásný… Znovu se sesunula do křesla. Krev z prstu  už dávno přestala téct, když se otevřely dveře od Harryho pokoje. Stál v nich otec. Ne stál tam Voldemort. Nemilosrdný člověk. Zahnala zlé myšlenky. Jak říká Severus: „Je to tvůj otec! Nezměníš ho!“ nejraději by mu odporovala, ale nemohla neříct… Doopravdy v něm viděla autoritu(v otci). Nebyl jen špatný, byl skvělý kouzelník s trochu drsnějšími způsoby. Rozuměl i té nejtemnější magii. Při vzpomínce na jeho úsměv, když  očarovala koště svého nepřítele. Neměl šanci. Rozprsknul se ještě dřív než  odrazil nohy od země. Místo nadávek se jí dostalo uvítání v rodině, při tajné oslavě „uličnictví“

„Jo toho kluka jsem neměl rád.“ Pak, když zachytil pohled dnes už mrtvého dědečka dodal: „Už, ale nic takovýho jo?“ takhle ho ještě neviděla.

 

„Otče?“ udělala nevinný pohled. Za masku schovala nenávist a hněv.

„Víš co jsi mi slíbila?“ ledový pohled. Zlý pohled. Otec dal ruce v bok až černý plášť zlověstně zasyčel.

„Nějak mi vypadla paměť“odsekla a za chvíli litovala. Mnula si načervenalou tvář. Muž zuřil.

„Měla jsi ho hlídat! Neměl opustit nemocniční lůžko! Měl zůstat ležet! Teď ví, že už nemá přátelé! Chápeš? Proto musíte jinam!  Myslíš, že mám radost když jdeš do Griwské školy?“

„Asi to vypadá, že ne … “Kelly se po očku sledovala postavu v plášti. Severus. Smála se. Musela se smát. Voldemort jí nevěřícně sjel pohledem.

„Dobře... promluvíme si  PO večeři. Chovej se normálně, ne jako obvykle.“ Dodal. Do místnosti vstoupil hlavní ze smrtijedů.

„Zavolej skřítky, aby připravili večeři.“ Rozkázal Pán Zla. Severus se rychle stáhnul. Cítil velkou nervozitu.

„Ano, pane.“

Dcera s otcem si dlouho hleděli do očí.

„Kdo tam všechno bude? Doufám, že ne ten vůl-“
„Varuji tě-“

„-strýček Lucius s Dráčkem“ Kelly uhnula letící ruce a dala se na útěk.

„Pojď sem!“ zakřičel. Pak propadl smíchu. To doopravdy nebyla moc Voldemorské.

Po chvíli nad tím mávl rukou a šel na informační schůzku se smrtijedy.  

 

Kelly vešla do Harryho pokoje. Chlapec ani nezvedl obličej. Byl zahleděn do tlusté knihy.

„Neříkej, že čteš…?“ začala se smát, když jí ukázal okraj knihy. Jak se mám chovat při rodinných sešlostech.

„Ano, to mám už naučené. Je to na…, jak bych to řekla, no na nic.“

Harry mlčky přikývl.

„První rada,…podejte si ruku s „bytostí“ samčího pohlaví, která sedí po levé ruce hlavního hostitele ruku. Při tomto pohybu musíte druhou, tudíž levou rukou vykonat kruhovité zatočení.“  Oba dva si sedli k sobě a opatrně listovali knihou.

„Mám na to přesně hodinu a půl. A musím si ještě přichystat majestátní příchod.“ Byl omámený, tím že si myslel, že by se vedle Voldemorta nedokázalo žít. Ono dalo. Poznal to. S odřenými uši se to dalo překousnout.

„Majestátní příchod?“ dívka se culila. „Věřím, že na něco přijdeš. Přišla jsem kvůli jiné věci. Ptal se na mě otec?“ její hlas byl trošku vystrašený. Harry zavrtěl hlavou. Pak mu, ale svitlo.

„Vlastně jo! Jestli piješ v Bradavicích nějak vyživující lektvar…Dost trval na odpovědi.“ Kelly zbledla. „A..?“

„To víš, že mi došlo že to je to co jsi lila do záchodu každé ráno…“ zašklebil se. On jí prásknul. Nevěřícně vytřeštila oči.

„Ne neprásknul…Já jsem nebelvír“ řekl dotčeně. Kelly  se ulevilo. Neměla by být tak podezíravá, jako Zmijozel. Ona je ale ZMIJOZEL! 

„Promiň…“ špitla.

„Ne, postav si stěnu ať ti nikdo nečte z mysli.“    Dlouho mlčely.

„Uděláš rodový lektvar,…?“ tajemně se zeptala Kelly. Harry se nad představou udělat výborně lektvar  musel pousmát.

„Ne, ale nepochybuji, že ho bude mít Snape v zásobách.“zaškaredil se. Pohrával si s čupřinou. Čekal na sestřinu reakci.

„Já Severusovi nic neukradnu!“

„Fakt? Nemůžu věřit, že mi pořád říkáš ať s ním mluvím…“ odfrkl si.

„A asi už běž….musím se připravit na to přijetí do rodiny.“ To poslední slovo ze sebe páčil. Rodina ho vřele uvítala. Neměl by přemýšlet o tom, že jeho magie nefunguje? Ne, teď má jiné věci na práci. Vymýšlet velkolepý příchod do večeři, jak mu radil otec.

„Musíš si vytvořit respekt, i když jsem Pán Zla klidně tě sežerou zaživa.“ To byla poslední rada kterou dostal. Náhle se ozvalo hlasité prásk a  před ním se objevil létající balíček. Kelly byla už pryč. Otevřel ho. Byl v něm smoking. Tmavě modrý se zlatým lemováním a kravata.

Mávnutím  ruky si ho nandal. Jeho magie funguje, ale proč ne vrozené schopnosti. Je zde snad ještě možnost, že nebude Voldemortovým synem? Svitla mu naděje, ale nepotěšilo ho to. On chce mít otce za každou cenu…. Smoking mu slušel, proto se dal do čtení dalších pravidel.

 

Obrovské dveře se otevřely. Zaduněly o stěnu. Zvuk se pomalu linul jídelnou. Uprostřed byl obrovský kruhový stůl. Harryho oči sklouzli k otci, který doslova zuřil. V hlavě se rozezněl hlas: „ KDE SI BYL! NEMĚL JSI PŘIJÍT VČAS?! JEN POČKEJ AŽ…“ Harry ho nenechal domluvit. Měl to celé promyšlené. Naleštěné lakýrky pravidelně klapaly po dlaždicích až se přiblížili ke stolu. Chlapec nasadil arogantní pohled. Jeho plán začíná. Chtějí mít Zmijozela mají ho mít. Nejdříve uviděl Kelly. Seděla nalevo od otce. Měla krásné černé šaty s vlečkou a tmavé oči skelnatě zářící v šeru místnosti. Vedle ní byl Lucius. Harry zatočil hlavou. Muž s dlouhými blonďatými vlasy se  pevně držel stolu a v tváři neutrální možná slavnostní výraz. Pak tam byla Bellatrix. Na sobě nevkusné zeleno-modro-zlaté šaty. Vlasy vyhrnuté do vysokého drdolu. Snape jako obvykle s formálním výrazem, Alex seděl vedle Snapea. A pak nějaký starší muž hledící, jako normální smrtelník.

Místo měl uvolněné vedle Bellatrix. Do této chvíle nikdo nepromluvil.

„Omluv mě otče, ale měl jsem neshodu s jedním sluhou.“ Na to vyndal  hůlku a začal jí očisťovat od krve. Ne kečup půjčený od skřítků z kuchyně bohatě postačil.

Voldemort konečně hru pochopil. „Doufám, že nebyl problém..?“

„Ne, ale musel jsem ho nechat pět minut stát v rozžhavené peci než se přiznal. Však víš, které. V deváté kobce. A pak jsem to už nestihl doběhnout. Ale teď…omluvte mě…“ podal si ruku s mužem na druhém místě vlevo od otce.

Lucius vyděšeně sledoval zakrvácený rukáv a rychle přikývl. Pak oběhl všechny ostatní. Hodil s nimi řeč a posadil se vedle rozjívené Bellatrix. Musel všem detailně vysvětlit co udělal sluha.Voldemort se postavil.

„Všichni víme proč jsme se tady sešli. Přivítat Harryho Raddla do naší rodiny. Lucius Malfoy je tvůj strýc a Bellatrix teta.“ Harry nemohl popadnout dech. Lucius? Bellatrix? On má hlavní smtijedy udělané z členů rodiny?

„A Snape je tvůj kmotřenec, ačkoli to netušil-“ přerušil ho přílet andulky. Ta přistála na Harryho rameni.

„Počkej teď ne! Běž do pokoje.“ Špitl. Kdo mu mohl poslat zprávu? Hermiona? Ron? Ginny?

Voldemort se zamračil a pokračoval.

„ Toto je tvůj dědeček z matčiny strany Patricius Nekolandr Manskar osmí. A i přes všechny komplikace doufám, že ho do rodiny přijmou i mé dvě děti Kelly a Alex.“ Snape se otočil na dívku v černém. Ne, pro Kelly jeho oči už nikdy nebudou tak tvrdé jako před tím.

Rozhovor nabral spousty zajímavých témat. Harry se začal nudit. Tohle na něj bylo moc. Moc rychlé. Seděl tu dobrých pět hodin. Za chvíli měla odbít půlnoc. Alexe poslal otec spát. Hned byl uvolněnější. Poznal, že s tímto klučinou není radno si zahrávat.

„Čas na dárky!“ zakřičela Kelly. Otec jí chtěl zarazit. Pak si všiml poloprázdné ohnivé whisky. Dívka se motala.

„Přiťukneme si ještě jednou?! Božíí bojovníci doo bojééé a úúžijéém si souboojéééé.“ Patricius se k ní přidal. Přidal se i Harry s Bellatrix. Snape, Lucius se svým pánem celou sešlost pozorovalo přes přivřené oči. Nakonec Voldemort nevydržel. Vyslal na ně vodu. Všichni ztichli.

„Můj pane?“ začal Lucius.

„Musím už jít,..vy víte proč…“ jeho oči byly naplněny tajemstvím.

„Ano, samozřejmě běž.“ Po  odchodu Luciuse se konečně vše uklidnilo.

„Je čas na dárky přijetí.“ V místnosti se objevila kupa dárků jen a jen pro Harryho.

„Tak otevírej..“ začala nedočkavě Kelly. Harry vzal první balíček otevřel ho a nevěřil vlastním očím. Na dně se kroutil hádek. Zeleno-červený, dlouhý tak čtyřicet centimetrů.

„Nádherný,..Lucius ti dal doopravdy vzácný exemplář. Aspoň budeš moci trénovat své schopnosti. Musíš se naučit perfektně ovládat neviditelnost a všechny ostatní schopnosti. I hadí jazyk mezi ně patří.“ Přikývl. Otvíral dál. Objevil tam učebnici lektvarů pro největší odborníky a záhady nejtajemnějších kouzel.

„Hůlka?“ nebyla obyčejná. To poznal hned.

„Srdeční kost z draka.“ Vysvětlovala Bellatrix. „Kouzla noční oblohy ti budou přístupná.“ Harry jí nerozuměl o čem mluví. Měl oči jen pro nádherně vytvarovanou hůlku. Voldemort vstal a podal ruku Bellatrix. Zašeptal jí něco co slyšely jen povolané uši.

„Kde jsi to vzala?“

„Pak, můj pane.“

Harry štěstím bez sebe našel pouzdro na hůlku, brk kterému nedojde inkoust, krásný poznámková deník se zlatým písmem na přední straně.

„Co to je, tati?“ pozvedl deník. Kelly nad tím mávla rukou a opilecky pozvedla obočí.

„To je ta kravina do tý školy-“ Otce jí znovu rozlobeně polil vodou.

„Severus? Odveď jí do pokoje! Zase se neumí chovat. Jako vždycky.“ Muž vztekle bouchal pěstím do stolu. Harry vyskočil a začal bránit sestru.

„Ale otče je opilá….“ Konejšivý hlas udělal své. Voldemort si oddychnul. Severus popadl dívku a vyvedl jí z místnosti.

„Tohle je sešit. Tam si budeš zapisovat vše co budete dělat o hodině.“

„Nechápu…Je na to přeci moc tenký?!“ vyjekl. Otevřel ho a prohlížel každou stránku zvlášť.

„Řekneš mu, že chceš psát Lektvary a objeví se ti sešit s lektvary. Když řekneš chci se naučit lektvary tak ti to dá  k dispozici celý sešit. To samé je i  v ostatních  předmětech.“ Harry žasl. Dovídal se tolik nových věcí.

„Pověz mi něco o té škole.“ Poprosil ho. Patricius a Bellatrix s pousmáli. Voldemort začal.

„No vyučuje se tam o hodně víc předmětů než v Bradavicích. Je to soukromá škola jen pro čistokrevní rody. Famfrpál se samozřejmě hraje. Daleko víc než v ostatních školách. Jsou tam větší nároky, protože zápasy jsou každý týden. Předpokládám, že tě vezmou jako kapitána.“

Harry nemohl uvěřit vlastnímu štěstí bude to doopravdy tak jak si myslel? Ne, bude v tom háček. Věděl to nebo mu to říkaly instinkty.

„A jak jsi vyzkoušel svoje schopnosti?“ začal Patricius. Harry zbledl.

„Zneviditelni se. To umíš dobře ne?“ Harry pochopil narážku na svůj útěk. Teď, ale věděl, že to nepůjde. „Nemůžu.“ Špitl tichounce. Voldemort to slyšel.

„Proč?“ zeptal se. Harry neodpověděl.

„Harry? Odpověz.“

Mlčel. Nechtěl nic říct. Voldemort ho propaloval pohledem.

„Harry? Co se stalo?“ musí mu to říct.

„Nejde mi to. Přestalo mi to fungovat…“

„Jak nejde?“ zakřičel. Harry se začal třást.

„Prostě mi to nejde.“ Ohradil se. Patricius vypadal šokovaně.

„Proč by to nemělo jít? Je to syn Vivien Gronské! Má její auru!“ Starý muž začal pošlapávat. Oni ho potřebují. Mocného a silného!

 

Mezitím

 

Hned, jak Severus zavřel dveře. Kelly si stoupla na zem a políbila Mistra Lektvarů.

Muž jí odstrčil. „Ty jsi to dělala?“ vyjeveně na ní zíral.

„Ano…“ nevinně koukla do jeho očí. Kousla ho do ucha.

„Nech toho! Já prostě nemůžu!“ řekl to v přívalu polibků. Přitiskl Kelly ke stěně. Ne, on může. Hruď dívky se přiblížila k Severusovi, ale on jí nepolíbil. Dal prsty pod její bradu. Nemohla uhnout pohledem.

„Ty jsi vylívala ty vyživující lektvary!“ přísně jí zasyčel do obličeje. Kelly přikývla. Netušila, že to Severus tak rozzuří.

„Takové plýtvání! Jsi jako malá holka!“ její ruce ho začaly stahovat z oblečení. Rázně jí seknul přes prsty a pousmál se. „Až se naučíš chovat! A dohlídnu na to, aby si ten lektvar pila!“ jemně  políbil svou vyvolenou a zmizel.   

 

 

27.03.2008 18:55:02 - Ewilan: Jestli sháníš beat-readera, tak já bych si to klidně vzala, jenom pak budu potřebovat tvůj e-mail, kam bych ti ty opravený povídky posílala. Můj je Gongalka@seznam.cz
18.03.2008 15:12:45 - bazilda: hustý vážně drsný hen tak dál:))))))
17.03.2008 21:31:27 - Qirestap: Hnusný!!!!!!!!!!!!!!Jak to můžeš psát...a máš tam spoustu chyb!!
15.03.2008 10:01:32 - rikisa: mocinky pěkná kapitola. Jsem moc zvědavá co udělají s Harrym, když se mu nedaří znovu probudit své schopnosti. Severus je sladkej. Těším se na další kapitolku :D

 
snění je povolené