povídky ze světa HP

Svět Harryho Pottra neni dokonalý jen v toužebném přání

kapitola druhá: Probuzení 1/2

Kapitola druhá: Probuzení 1/2

Kapitola je krátká. Šok z toho, že se Harry probudil a další strasti budou až v následující kapitolce. XD

 

Otevřel prudce oči. Sípavý dech jeho hlasivek ho vyděsil. Mrkal, aby vysušené zornice opět dostaly schopnost vidět. I tenhle malinký pohyb byl pro něj muka. Sykl, přejel jazykem popraskané rty. Škubl sebou. Je v nebi? Vyděšeně se zaryl do postele, což mu způsobilo neskutečné bolesti. Bál se. Pokud ho někdo uslyší, tak ho zase zbijí. Co tu dělá? Proč je to tu takové ponuré? Přístřešek to nebyl.Poslední co si pamatoval byl křičící strýc či obtisk podrážky na zbídačené hrudi. Ochablou rukou si pod peřinou pomalu začal osahávat břicho. Cítil spousty jizev, sešitou kůži a na omak musel zatínat zuby.

„Nepotřebuji vás tady! Už jste tu tři týdny a nic se nezměnilo!“ Harry slyšel rozzuřený hlas za nedalekými dveřmi. Že by strýček Vernon? Hrdlo se mu stáhlo strachem. Před očima se mu přehrála scéna, jako živá. Už slyšel cinkot rozepínající se přezky od strýčkova řemenu. Tělo se roztřáslo a chlapec začal vzlykat. Bál se další bolesti. Kde vůbec je?

„Jste tak naivní ignorant! Budoucí otec,..ts… ten chlapec zešílí s vámi ve sklepení!“ teď to byl ženský hlas. Chlapec ho nepoznával snad jen, že se ho zastává. Ano, pokud ho bude chtít strýček zbít může se zkusit u té paní schovat. Začal se zvedat. Brečel strachem i bolestí, když jeho ochablé nohy dopadly na zem a on se svezl jako batole na podlahu.

„Co to bylo?“ vyjel Mistr lektvarů. Rozevřel prudce dveře a nemohl uvěřit vlastním očím.

„Harry!“řekli oba najednou. Muž se vzpamatoval jako první.

„Jakože si vylezl z postele!“ křikl a oči mu jiskřily rozčílením. Chlapec vykulil oči. Neznal toho muže. Jde ho potrestat. Co provedl? Co udělal? Rychle si setřel slzu, která mu tekla po lících a s bolestnými hláškami se pomocí rukou vzdaloval od toho muže. Sledoval jeho obrovské ruce, které byly v bok opřené přesně u pasu kde měl opasek. Chlapec věděl co tenhle postoj vždycky znamenal.

„Já…prosím, pane. Já nic neudělal. Omlouvám…pane…“ špital a slzy ho oslepovaly. 

„Co to děláš, Severusi! Podívej se na něj…netuší co se s ním děje.“ Žena k chlapci přiskočila, opatrně ho vzala do náruče. Chlapec se bránil.

„Já nic neudělal. Paní..prosím… já budu hodný…“ Mistr lektvarů nemohl uvěřit. Ten slavný Harry Potter nevěděl kdo je, kde je, co se stalo a chová se jako malý. Jeho syn se ho bál, jako zmije, a první co udělal že na něj zakřičel. Byl to šok. Byla to normální reakce. Chlapcovi kosti nebyly tak pevné aby vydržely pád na zem. Mohl mít klidně teď znovu z přerážené tělo!!!

„Nikdo ti nic neudělá. Neboj se. Jsi doma.“ Blonďatá dívka ho přikryla v posteli sedla si vedle něj, ale chlapec stále koukal na muže ve dveřích.

„Ať jde pryč, prosím…“zašeptal vykuleně chlapec.

„No samozřejmě, pane Pottere. Už jdu.“ Rozčíleně zavřel dveře a nechal je o samotě. Žena podala chlapci nápoj na spaní.

„Za pár dní si na všechno vzpomeneš.“

 

„Severusi! Je to jenom šok! Zítra se probudí a bude si už všechno pamatovat.“ Žena si mlčky sedla.

„Slečno Elizabeth-“žena ztuhla. Nikdy jí ještě neřekl křestním jménem.

„-Vztah mezi mnou a panem Potterem je nesmyslný. Nemůžeme spolu být. Zachránil jsem ho, jako týrané dítě. Nejlépe se bude mít u Artura a Molly.“

Dívka se bránila. : „Poznáte sám co budete chtít. Ten chlapec si zaslouží mít rodinu a jestli se mu jí ani nepokusíte udělat, tak vás do konce života budu považovat za lektvarového, bezcitného maniaka.“

„Myslíte si že mi to bude vadit? Myslete si co chcete, ale neboť se na vás chlapec nejspíše zafixoval budete tu muset zůstat ještě pár dní.“

 

„Ano, zůstanu tu do té doby než mu oznámíte, že jste jeho otec. Pak si sbalím věci a odejdu. Ale varuji vás, jestli se k chlapci budete chovat necitelně, doženu vás do Azkabanu!“ doktorka doslova jiskřila.

„Budu se snažit.“

 

Probudil se přesně za dva dny. Rána v bolestné agonii břicha. Vzpomínal si na předcházející rozhovor s tou slečnou, že ho bránila před Snapem? Byl to Snape? Ten slizoun? On se ponižoval před učitelem lektvarů. Zvedl se na loktech a vyčerpaně dopadl zpátky na lůžko.

„Au.“ Sykl. Co dělá Hermiona? Ron? Jak dlouho už je tady? Tady v Podzemí? Hrůza ho zachvátila a pak i strach. Jako kdyby cítil znova každou ránu, kterou kdy utržil. Proč si ho vzal Snape k sobě? Kdo byla ta žena? Ne, je to moc otázek na člověka, který se nemůže ani zvednout.  Měl strach z té bezmocnosti. Musí rychle zpátky do Nebelvírsé věže. Kde má Hůlku? NEMÁ HŮLKU? COŽE? Vzpomněl si na oheň, když vše spálil strýc Vernon. Do očí se mu znova dostaly slzy. Co bude dělat?

12.04.2011 14:21:01 - juju: JaK SE JMENUJE TAHLE POVÍDKA?
12.04.2011 14:18:43 - juju: JaK SE JMENUJE TAHLE POVÍDKA?
20.11.2009 16:51:04 - bez mena: je super kapča dufam že pridáš rýchlo dalšiu
02.11.2009 22:27:44 - Saphira: jóóó, pokráčko, prosíííííímsmiley

 
snění je povolené